Advices

Czy Clotrimazolum globulki jest bez recepty?

Czy Clotrimazolum globulki jest bez recepty?

Clotrimazol w formie globulek (inaczej tabletek dopochwowych) to lek do stosowania w drogach płciowych i moczowych, mający działanie przeciwgrzybiczne oraz przeciwrzęsistkowe. Jest dostępny jedynie na receptę.

Czy Clotrimazolum pomaga na grzybicę pochwy?

Clotrimazol (pol. klotrymazol, łac. clotrimazolum) to jeden z najpopularniejszych leków przeciwgrzybiczych stosowanych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Szczególnie pomocny przy grzybiczych infekcjach intymnych po kąpielach w basenie czy w grzybicy stóp u sportowców.

Co to jest masc Clotrimazolum?

Produkt leczniczy Clotrimazolum jest lekiem przeciwgrzybiczym wskazanym przy grzybiczym zakażeniu skóry wywołanym przez dermatofity, drożdżaki, pleśniaki oraz inne gatunki grzybów. Krem jest także stosowany przy kandydozie (drożdżyca) skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych.

Czy Clotrimazolum można stosować na opryszczkę?

Kiedy tego typu preparaty nie są pomocne, może to świadczyć o podłożu grzybiczym powstałych zajadów. Wtedy pomocny może okazać się krem Clotrimazolum, o typowym działaniu przeciwgrzybicznym.

Co zamiast Clotrimazolum globulki?

W tej formie dostępne są też niektóre probiotyki zawierające bakterie kwasu mlekowego. Jeśli chodzi o globulki dopochwowe działające przeciwgrzybiczo, bez recepty dostępne są środki z kwasem bornym lub z fentikonazolem (np. Gynoxin Uno, Gynoxin Optima).

Czy globulki dopochwowe są na receptę?

Ze względu na dostępność wyróżniamy globulki, które możemy kupić bez recepty – takie preparaty zawierają zwykle substancje o działaniu wspomagającym leczenie stanów zapalnych, środki nawilżające oraz regenerujące błonę śluzową, oraz takie, które są dostępne wyłącznie na receptę – maja one w swoim składzie leki.

Czy maść triderm można stosować na miejsca intymne?

Na grzybicę pochwy, warg sromowych i okolic odbytu lekarz przepisał mi maść Triderm, jednak na opakowaniu jest napisane by jej nie stosować na okolice narządów płciowych i odbytu.

Jak stosować krem na grzybicę pochwy?

W przypadku zakażenia zewnętrznych narządów płciowych, maść na swędzenie okolic intymnych bez recepty należy nakładać 2–3 razy dziennie. Jej używanie należy kontynuować przez co najmniej 2 tygodnie po ustąpieniu objawów. Leczenie należy zakończyć przed wystąpieniem menstruacji.

Jak stosować maść Clotrimazolum?

Jak stosować lek Clotrimazolum? Preparat w postaci kremu podaje się zewnętrznie na skórę. Zalecane dawkowanie kremu Clotrimazolum GSK 10 mg/g to nanoszenie cienkiej warstwy preparatu na zmienioną chorobowo skórę 2 lub 3 razy dziennie. Czas leczenia wynosi od 2 do 4 tygodni.

Jaka jest najlepsza maść na opryszczkę?

Hascovir krem do stosowania miejscowego. Jest lekiem o działaniu przeciwwirusowym do leczenia opryszczki wargowej oraz narządów płciowych. Pomaga w zwalczaniu objawów towarzyszących zakażeniu wirusem opryszczki (pieczenie, swędzenie, uczucie napięcia i zaczerwienienie).

Co zamiast tabletek dopochwowych?

W przypadku infekcji grzybiczej stosuje się preparaty zawierające substancje przeciwgrzybicze – globulki, maści, kremy. Wiele z nich jest dostępnych bez recepty.

Co zamiast clotrimazolum bez recepty?

Wśród leków na grzybice pochwy dostępnych bez recepty do wyboru są dwie substancje: klotrymazol albo fentikonazol. Jeżeli chodzi o klotrymazol to w przypadku zakażenia pochwy można użyć tylko kremu dopochwowego Clotidal albo kapsułek dopochwowych Canestan.

Czy podczas brania tabletek dopochwowych można się kochac?

Może Pani rozpocząć współżycie po co najmniej 24 godzinach od zastosowania ostatniej dawki leku. Jeśli ma Pani możliwość, warto odczekać kilka dni po zakończeniu terapii nie ze względów bezpieczeństwa, lecz dla regeneracji samej śluzówki. Podczas współżycia powstają mikrourazy i otarcia w błonie śluzowej pochwy.

Po co globulki dopochwowe?

Globulki dopochwowe są to środki chemiczne rozpuszczające się wewnątrz pochwy, które lekarze przepisują pacjentkom cierpiących na zakażenia bakteryjne i grzybicze. Dzięki lekarstwu ryzyko zachorowania na zapalenie pochwy jest redukowane do minimum.

Jaka maść na wargi sromowe?

W celu zniwelowania świądu, zaczerwienienia, obrzęku i pieczenia stref intymnych sprawdza się krem CLOTRIMAZOLUM. Clotrimazolum w kremie lub płynie hamuje rozwój większości grzybów w tym: dermatofitów, Candida, Cryptococcus neoformans, Malassezia, Aspergillus i bakterii Gram-dodatnich.

Jaki krem na podrażnienia okolic intymnych?

Jeśli dojdzie do podrażnienia, aby nie dopuścić do infekcji, należy jak najszybciej zastosować miejscowo odpowiednią maść łagodzącą i odbudowującą naskórek. Może to być np. alantan, maść z nagietka czy lanolina.

Co jest dobre na grzybicę pochwy?

Jedynym skutecznym sposobem wyleczenia grzybicy pochwy jest zastosowanie leków przeciwgrzybiczych. Zazwyczaj stosuje się leczenie miejscowe preparatami z grupy azoli (np. klotrimazol) w postaci maści lub globulek dopochwowych.